Mobilność do Turcji- listopad 2022 r.

05-12-2022 |
Kolejna odsłona Naszego Projektu #ErasmusPlus #FolktalesLegendsAndMythsforChildrenofEurope
5 – 11 listopada 2022 r.

Tym razem odwiedziliśmy prywatną Szkołę Haliç Etap w Stambule w Turcji. Różnorodność Stambułu – miasta dwóch kontynentów i wielu kultur towarzyszyła nam na każdym kroku, nie tylko na ulicach tego 15 milionowego miasta, ale również w klasie szkolnej, gdzie pracowaliśmy z Uczniami z Grecji, Hiszpanii, Portugalii oraz Turcji. Powstały tam zabawne historie stworzone w międzynarodowych zespołach inspirowane postacią z ludowych bajek, Hodża Nasreddinem, które wzbogaciliśmy ilustracjami oraz specjalnie na tą okazję wykonanymi strojami.
Poza Szkołą zwiedzaliśmy malownicze uliczki Balatu, meczet i muzeum, a w przeszłości świątynię Hagia Sophia z zachowanymi chrześcijańskimi malowidłami, imponujący Pałac Topkapi usytuowany na historycznym półwyspie między Morzem Marmara, Cieśniną Bosfor i Złotym Rogiem oraz perełkę Stambułu ukrytą pod powierzchnią ziemi Cysternę Bazyliki.

Niezapomnianą przygodą był również rejs Cieśniną Bosfor, z której mogliśmy podziwiać zarówno Europejską jak i Azjatycką część Stambułu z jej zabytkami oraz luksusowymi posiadłościami.

Wspominamy również:

– egzotyczną roślinność i zabytkową architektura Stambułu
– widok wygrzewających się na straganach, schodach i trawnikach, lub łaszących się do przechodniów
wszędobylskich kotów
– nawoływanie Muezzina do modlitwy z pobliskich Minaretów
– znakomite jedzenie, którego smaki zostaną z nami na długo
– możliwość negocjowania ceny na ogromnych, barwnych i aromatycznych bazarach
– muzyczno-taneczne przerwy międzylekcyjne w Szkole Haliç Etap

Największą wartością, jednak, było nawiązanie nowych przyjaźni z Uczniami z różnych krańców Europy, możliwość przebywania w domach rodzinnych naszych Tureckich Gospodarzy, poznania ich życia codziennego oraz doświadczenia ich serdecznej gościnności.
Dziękujemy Szkole Özel Haliç Etap za ten wspaniały, pełen możliwości rozwoju czas.

Już tęsknimy za naszymi nowymi Przyjaciółmi i ich Rodzinami.

#ErasmusPlus
#HaliçEtapOkulları