• Facebook Zespół Szkół STO
  • Youtube Zespół Szkół STO

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wł. Grabskiego STO w Warszawie

Zespół języka angielskiego

Należymy do europejskiej społeczności szkolnej eTwinning

31-08-2020 |

Nasza Szkoła należy do  europejskiej społeczności szkolnej eTwinning, współpracującej za pośrednictwem nowoczesnego, bezpiecznego, międzynarodowego portalu społecznościowego, który zapewnia swobodę komunikacyjną, wymianę doświadczeń i realizację projektów edukacyjnych na platformie Twinspace.

Projekty eTwinning zapewniają atrakcyjny sposób realizacji podstawy programowej z zastosowaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) zapewniając interaktywne środowiska edukacyjne, w których Uczniowie angażują się w praktyczne zadania wymagające samodzielnych poszukiwań, tym samym kształtując w sobie wewnętrzną motywację do nauki.
Nasz Projekt eTwinning “THINK TWICE”
W roku szkolnym 2019/2020 w ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych rozpoczęli realizację edukacyjnego Projektu eTwinning ‘THINK TWICE”. Wykorzystując nowoczesne technologie nawiązali współpracę z Uczniami z Włoch, Francji, Portugalii i Turcji. Łącząc zabawę z nauką przełamywali bariery oraz stereotypy kulturowe tworząc prezentacje i  filmy, biorąc udział w video-konferencjach oraz korespondując ze sobą w języku angielskim. Projekt będzie kontynuowany w roku szkolnym 2020/2021.